RAD30CPT Zinc Radice Hexagon Pattern Propeller Nut Anode Set 30mm
Description
Item Number: RAD30CPT
Description: Zinc Radice Hexagon Pattern Prop Nut Set 30mm
Weight: 0.53kg
Provides additional protection replacing the origional prop nut with nut and anode set.
Use replacement anode RAD30Z
Outside Diameter: 42mm
Hex Size: 27mm
Depth: 53mm
Stud Size: M8 x 20
# of Fixing Holes: 1
Fixing Hole Details: 9mm Diameter