RAD35CPT Zinc Radice Hexagon Pattern Propeller Nut Anode Set 35mm
Description
Item Number: RAD35CPT
Description: Zinc Radice Hexagon Pattern Prop Nut Set 35mm
Weight: 0.73kg
Provides additional protection replacing the origional prop nut with nut and anode set
Use replacement anode RAD35Z
Outside Diameter: 46mm
Hex Size: 32mm
Depth: 62mm
Stud Size: M8 x 25
# of Fixing Holes: 1
Fixing Hole Details: 9mm Diameter