RAD45CPT Zinc Radice Hexagon Pattern Propeller Nut Anode Set 45mm
Description
Item Number: RAD45CPT
Description: Zinc Radice Hexagon Pattern Prop Nut Set 45mm
Weight: 1.60kg
Provides additional protection replacing the origional prop nut with nut and anode set.
Use replacement anode RAD45Z
Outside Diameter: 61mm
Hex Size: 41mm
Depth: 76mm
Stud Size: M10 x 25
# of Fixing Holes: 1
Fixing Hole Details: 11mm Diameter