RAD50CPT Zinc Radice Hexagon Pattern Propeller Nut Anode Set 50mm
Description
Item Number: RAD50CPT
Description: Zinc Radice Hexagon Pattern Prop Nut Set 50mm
Weight: 2.52kg
Provides additional protection replacing the origional prop nut with nut and anode set.
Use replacement anode RAD50Z
Outside Diameter: 72mm
Hex Size: 46mm
Depth: 83mm
Stud Size: M10 x 35
# of Fixing Holes: 1
Fixing Hole Details: 11mm Diameter