RAD55CPT Zinc Radice Hexagon Pattern Propeller Nut Anode Set 55mm
Description
Item Number: RAD55CPT
Description: Zinc Radice Hexagon Pattern Prop Nut Set 55mm
Weight: 2.80kg
Provides additional protection replacing the origional prop nut with nut and anode set.
Use replacement anode RAD55Z
Outside Diameter: 75mm
Hex Size: 50mm
Depth: 87mm
Stud Size: M10 x 35
# of Fixing Holes: 1
Fixing Hole Details: 11mm Diameter